SMP-R500-1.0
- 型號描述:
500 mOhms ±1% 3W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
RESISTOR - ISA-PLAN SHUNT, 0.5,
- 型號:
- SMP-R500-1.0
- 品牌:
- Isabellenhuette USA
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 3W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
- Package / Case
- 2010 (5025 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±50ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
- Composition
- Operating Temperature
- -65°C ~ 170°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 2010
- Height - Seated (Max)
- 0.035" (0.90mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 500 mOhms