INND-TS56BCB
- 型號描述:
Display Modules - LED Character and Numeric Blue 7-Segment 1 Character Common Cathode 3.2V 20mA 0.748" H x 0.496" W x 0.315" D (19.00mm x 12.60mm x 8.00mm) 10-DIP (0.600", 15.24mm)
DISPLAY 7SEG 0.56" SGL BLU 10DIP
- 型號:
- INND-TS56BCB
- 品牌:
- Inolux
數量:
- Number of Characters
- Size / Dimension
- 0.748" H x 0.496" W x 0.315" D (19.00mm x 12.60mm x 8.00mm)
- Digit/Alpha Size
- 0.56" (14.22mm)
- Display Type
- 7-Segment
- Common Pin
- Common Cathode
- Color
- Blue
- Voltage - Forward (Vf) (Typ)
- 3.2V
- Current - Test
- 20mA
- Millicandela Rating
- 27mcd
- Wavelength - Peak
- 465nm
- Power Dissipation (Max)
- 114mW
- Package / Case
- 10-DIP (0.600", 15.24mm)