HST.P11R0.1010.63A.2L.020
型號描述:
392°F (200°C) 0.787" (20.00mm)
PT-HEATER, 10 X 10 X 0.63 MM, CU
型號:
HST.P11R0.1010.63A.2L.020
品牌:
Innovative Sensor Technology, USA Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Temperature Rating
392°F (200°C)
Watt Density @ 12V
Voltage
12V
Resistance
14 Ohms
Shape
Square
Length
0.394" (10.00mm)
Width
0.394" (10.00mm)
Diameter
Thickness
0.025" (0.63mm)
Material
Attachment Method
No Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
Termination
Wire Leads
Length - Lead Wire
0.787" (20.00mm)
Material - Insulation
Wire Gauge
28 AWG