TLE72732GV33XUMA1
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 180mA PG-DSO-14
IC REG LIN 3.3V 180MA PG-DSO-14
- 型號:
- TLE72732GV33XUMA1
- 品牌:
- Infineon Technologies
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Output Configuration
- Positive
- Output Type
- Fixed
- Number of Regulators
- 1
- Voltage - Input (Max)
- 45V
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 3.3V
- Voltage - Output (Max)
- Voltage Dropout (Max)
- 0.5V @ 180mA
- Current - Output
- 180mA
- Current - Quiescent (Iq)
- 36 µA
- PSRR
- 60dB (100Hz)
- Control Features
- Enable, Reset, Watchdog
- Protection Features
- Over Current, Over Temperature, Short Circuit
- Operating Temperature
- -40°C ~ 150°C
- Grade
- Automotive
- Qualification
- AEC-Q100
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)