SPP20N60C3XKSA1
型號描述:
N-Channel 600 V 20.7A (Tc) 208W (Tc) Through Hole PG-TO220-3-1
MOSFET N-CH 600V 20.7A TO220-3
型號:
SPP20N60C3XKSA1
品牌:
Infineon Technologies
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-220-3
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
20.7A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
190mOhm @ 13.1A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
208W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
3.9V @ 1mA
Supplier Device Package
PG-TO220-3-1
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
114 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2400 pF @ 25 V