ISC030N10NM6ATMA1
- 型號描述:
N-Channel 100 V 21A (Ta), 179A (Tc) 3W (Ta), 208W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8 FL
TRENCH >=100V PG-TDSON-8
- 型號:
- ISC030N10NM6ATMA1
- 品牌:
- Infineon Technologies
數量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 100 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 21A (Ta), 179A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 8V, 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 3mOhm @ 50A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 3.3V @ 109µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 69 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 5200 pF @ 50 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 3W (Ta), 208W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)