IRFP250NPBF
- 型號描述:
N-Channel 200 V 30A (Tc) 214W (Tc) Through Hole TO-247AC
MOSFET N-CH 200V 30A TO247AC
- 型號:
- IRFP250NPBF
- 品牌:
- Infineon Technologies
數量:
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 200 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 30A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 75mOhm @ 18A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4V @ 250µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 123 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 2159 pF @ 25 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 214W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)