IRFH5300TR2PBF
- 型號描述:
N-Channel 30 V 40A (Ta), 100A (Tc) Surface Mount PQFN (5x6) Single Die
MOSFET N-CH 30V 40A PQFN
- 型號:
- IRFH5300TR2PBF
- 品牌:
- Infineon Technologies
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Cut Tape (CT)
- Package / Case
- 8-PowerVDFN
- Mounting Type
- Surface Mount
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 40A (Ta), 100A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 1.4mOhm @ 50A, 10V
- FET Feature
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 2.35V @ 150µA
- Supplier Device Package
- PQFN (5x6) Single Die
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 30 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 120 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 7200 pF @ 15 V