IRF100B201
型號描述:
N-Channel 100 V 192A (Tc) 441W (Tc) Through Hole TO-220AB
型號:
IRF100B201
品牌:
Infineon Technologies
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-220-3
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
192A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
4.2mOhm @ 115A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
441W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 250µA
Supplier Device Package
TO-220AB
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
255 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
9500 pF @ 50 V