IR2104STRPBF
型號描述:
Half-Bridge Gate Driver IC Non-Inverting 8-SOIC
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8SOIC
型號:
IR2104STRPBF
品牌:
Infineon Technologies
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2500
起訂量:2500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Supply
10V ~ 20V
Input Type
Non-Inverting
High Side Voltage - Max (Bootstrap)
600 V
Supplier Device Package
8-SOIC
Rise / Fall Time (Typ)
100ns, 50ns
Channel Type
Synchronous
Driven Configuration
Half-Bridge
Number of Drivers
2
Gate Type
IGBT, MOSFET (N-Channel)
Logic Voltage - VIL, VIH
0.8V, 3V
Current - Peak Output (Source, Sink)
210mA, 360mA