IR2010STRPBF
型號描述:
Half-Bridge Gate Driver IC Non-Inverting 16-SOIC
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 16SOIC
型號:
IR2010STRPBF
品牌:
Infineon Technologies
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
DigiKey Programmable
Not Verified
Driven Configuration
Half-Bridge
Channel Type
Independent
Number of Drivers
2
Gate Type
IGBT, MOSFET (N-Channel)
Voltage - Supply
10V ~ 20V
Logic Voltage - VIL, VIH
6V, 9.5V
Current - Peak Output (Source, Sink)
3A, 3A
Input Type
Non-Inverting
High Side Voltage - Max (Bootstrap)
200 V
Rise / Fall Time (Typ)
10ns, 15ns
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)