首頁 > Infineon Technologies代理商 > IPZ65R065C7XKSA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IPZ65R065C7XKSA1
型號描述:
N-Channel 650 V 33A (Tc) 171W (Tc) Through Hole PG-TO247-4
型號:
IPZ65R065C7XKSA1
品牌:
Infineon Technologies
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:6 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-247-4
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
33A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
65mOhm @ 17.1A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
171W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 850µA
Supplier Device Package
PG-TO247-4
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
650 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
64 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
3020 pF @ 400 V