IPTA60R180CM8XTMA1
- 型號描述:
N-Channel 600 V 18A (Tj) 119W (Tc) Surface Mount PG-LHSOF-4-1
IPTA60R180CM8XTMA1
- 型號:
- IPTA60R180CM8XTMA1
- 品牌:
- Infineon Technologies
數量:
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 600 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 18A (Tj)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 180mOhm @ 5.6A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4.7V @ 140µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 17 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 743 pF @ 400 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 119W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)