IPT017N12NM6ATMA1
- 型號描述:
N-Channel 120 V 29A (Ta), 331A (Tc) 3W (Ta), 395W (Tc) Surface Mount PG-HSOF-8
OPTIMOS 6 POWER-TRANSISTOR,120V
- 型號:
- IPT017N12NM6ATMA1
- 品牌:
- Infineon Technologies
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 120 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 29A (Ta), 331A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 8V, 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 1.7mOhm @ 150A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 3.6V @ 275µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 141 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 11000 pF @ 60 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 3W (Ta), 395W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)