IPT015N10N5ATMA1
- 型號描述:
N-Channel 100 V 300A (Tc) 375W (Tc) Surface Mount PG-HSOF-8-1
- 型號:
- IPT015N10N5ATMA1
- 品牌:
- Infineon
- 交期:
- 10-18工作天
- 原廠包裝量:
- 2000
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 8-PowerSFN
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- FET Type
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 300A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 1.5mOhm @ 150A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 375W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 3.8V @ 250µA
- Supplier Device Package
- PG-HSOF-8-1
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 6V, 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 100 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 211 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 16000 pF @ 50 V