首頁 > Infineon Technologies代理商 > IPI45N06S409AKSA2
影像僅供參考,以產品規格為準
IPI45N06S409AKSA2
型號描述:
N-Channel 60 V 45A (Tc) 71W (Tc) Through Hole PG-TO262-3-1
型號:
IPI45N06S409AKSA2
品牌:
Infineon Technologies
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:284 倍增量:1
Packaging
Bulk
Package / Case
TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
45A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
9.4mOhm @ 45A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
71W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 34µA
Supplier Device Package
PG-TO262-3-1
Grade
Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
60 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
47 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
3785 pF @ 25 V