首頁 > Infineon代理商 > IPDD60R037CM8XTMA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IPDD60R037CM8XTMA1
型號描述:
N-Channel 600 V 72A (Tj) 416W (Tc) Surface Mount PG-HDSOP-10-1
型號:
IPDD60R037CM8XTMA1
品牌:
Infineon
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
10-PowerSOP Module
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
72A (Tj)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
37mOhm @ 27A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
416W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
4.7V @ 680µA
Supplier Device Package
PG-HDSOP-10-1
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
79 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
3458 pF @ 400 V