首頁 > Infineon Technologies代理商 > IPD85P04P407ATMA2
影像僅供參考,以產品規格為準
IPD85P04P407ATMA2
型號描述:
型號:
IPD85P04P407ATMA2
品牌:
Infineon Technologies
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
2500
起訂量:2500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
FET Type
P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
85A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
7.3mOhm @ 85A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
88W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 150µA
Supplier Device Package
PG-TO252-3-313
Grade
Automotive
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
89 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
6085 pF @ 25 V