首頁 > Infineon Technologies代理商 > IPD80P03P4L07ATMA2
影像僅供參考,以產品規格為準
IPD80P03P4L07ATMA2
型號描述:
P-Channel 30 V 80A (Tc) 88W (Tc) Surface Mount PG-TO252-3-11
MOSFET P-CH 30V 80A TO252-31
型號:
IPD80P03P4L07ATMA2
品牌:
Infineon Technologies
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
FET Type
P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
80A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
6.8mOhm @ 80A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
88W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
2V @ 130µA
Supplier Device Package
PG-TO252-3-11
Grade
Automotive
Vgs (Max)
+5V, -16V
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
80 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
5700 pF @ 25 V