IPD60R800CEATMA1
- 型號描述:
N-Channel 600 V 5.6A (Tc) 48W (Tc) Surface Mount PG-TO252-3
MOSFET N-CH 600V 5.6A TO252-3
- 型號:
- IPD60R800CEATMA1
- 品牌:
- Infineon Technologies
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Operating Temperature
- -40°C ~ 150°C (TJ)
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 5.6A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 800mOhm @ 2A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 48W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 3.5V @ 170µA
- Supplier Device Package
- PG-TO252-3
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 600 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 17.2 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 373 pF @ 100 V