IPD60R180P7ATMA1
- 型號描述:
N-Channel 600 V 18A (Tc) 72W (Tc) Surface Mount PG-TO252-3
- 型號:
- IPD60R180P7ATMA1
- 品牌:
- Infineon Technologies
- 交期:
- 6-9工作天
- 原廠包裝量:
- 2500
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- FET Type
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 18A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 180mOhm @ 5.6A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 72W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4V @ 280µA
- Supplier Device Package
- PG-TO252-3
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 600 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 25 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 1081 pF @ 400 V