首頁 > Infineon Technologies代理商 > IPD60R180CM8XTMA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IPD60R180CM8XTMA1
型號描述:
MOSFET HIGH POWER_NEW
型號:
IPD60R180CM8XTMA1
品牌:
Infineon Technologies
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
18A (Tj)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
180mOhm @ 5.6A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
127W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
4.7V @ 140µA
Supplier Device Package
PG-TO252-3-313
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
17 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
743 pF @ 400 V