IPD50P03P4L11ATMA2
- 型號描述:
P-Channel 30 V 50A (Tc) 58W (Tc) Surface Mount PG-TO252-3-11
MOSFET P-CH 30V 50A TO252-31
- 型號:
- IPD50P03P4L11ATMA2
- 品牌:
- Infineon Technologies
- Package / Case
- TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- FET Type
- P-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 50A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 10.5mOhm @ 50A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 58W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 2V @ 85µA
- Supplier Device Package
- PG-TO252-3-11
- Grade
- Automotive
- Vgs (Max)
- +5V, -16V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 30 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 55 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 3770 pF @ 25 V