首頁 > Infineon Technologies代理商 > IPD031N03LGATMA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IPD031N03LGATMA1
型號描述:
N-Channel 30 V 90A (Tc) 94W (Tc) Surface Mount PG-TO252-3-11
型號:
IPD031N03LGATMA1
品牌:
Infineon Technologies
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
2500
起訂量:2500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
90A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
3.1mOhm @ 30A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
94W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
2.2V @ 250µA
Supplier Device Package
PG-TO252-3-11
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
51 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
5300 pF @ 15 V