首頁 > Infineon代理商 > IPA65R190C7XKSA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IPA65R190C7XKSA1
型號描述:
N-Channel 650 V 8A (Tc) 30W (Tc) Through Hole PG-TO220-FP
型號:
IPA65R190C7XKSA1
品牌:
Infineon
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
5
起訂量:15 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-220-3 Full Pack
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
8A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
190mOhm @ 5.7A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
30W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 290µA
Supplier Device Package
PG-TO220-FP
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
650 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
23 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1150 pF @ 400 V