首頁 > Infineon Technologies代理商 > IPA60R080P7XKSA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IPA60R080P7XKSA1
型號描述:
型號:
IPA60R080P7XKSA1
品牌:
Infineon Technologies
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
50
起訂量:500 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-220-3 Full Pack
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
37A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
80mOhm @ 11.8A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
29W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 590µA
Supplier Device Package
PG-TO220-FP
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
51 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2180 pF @ 400 V