首頁 > Infineon代理商 > IMBF170R450M1XTMA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IMBF170R450M1XTMA1
型號描述:
N-Channel 1700 V 9.8A (Tc) 107W (Tc) Surface Mount PG-TO263-7-13
型號:
IMBF170R450M1XTMA1
品牌:
Infineon
交期:
10-18工作天
原廠包裝量:
1000
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-263-8, D2PAK (7 Leads + Tab), TO-263CA
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Technology
SiCFET (Silicon Carbide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
9.8A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
450mOhm @ 2A, 15V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
107W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
5.7V @ 2.5mA
Supplier Device Package
PG-TO263-7-13
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
12V, 15V
Vgs (Max)
+20V, -10V
Drain to Source Voltage (Vdss)
1700 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
11 nC @ 12 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
610 pF @ 1000 V