IKW40N120H3FKSA1
- 型號描述:
IGBT Trench Field Stop 1200 V 80 A 483 W Through Hole PG-TO247-3-1
- 型號:
- IKW40N120H3FKSA1
- 品牌:
- Infineon
- 交期:
- 8-12工作天
- 原廠包裝量:
- 30
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:30
倍增量:1
價格:
- 1200 V
- Current - Collector (Ic) (Max)
- 80 A
- Current - Collector Pulsed (Icm)
- 160 A
- Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
- 2.4V @ 15V, 40A
- Power - Max
- 483 W
- Switching Energy
- 4.4mJ
- Gate Charge
- 185 nC
- Td (on/off) @ 25°C
- 30ns/290ns
- Test Condition
- 600V, 40A, 12Ohm, 15V
- Reverse Recovery Time (trr)
- 355 ns
- Operating Temperature
- -40°C ~ 175°C (TJ)