首頁 > Infineon代理商 > IKD10N60RC2ATMA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IKD10N60RC2ATMA1
型號描述:
IGBT Trench Field Stop 600 V 18.8 A 79 W Surface Mount PG-TO252-3
型號:
IKD10N60RC2ATMA1
品牌:
Infineon
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
5
起訂量:10 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C (TJ)
Input Type
Standard
Reverse Recovery Time (trr)
104 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.3V @ 15V, 10A
Supplier Device Package
PG-TO252-3
IGBT Type
Trench Field Stop
Td (on/off) @ 25°C
14ns/250ns
Switching Energy
320µJ (on), 170µJ (off)
Test Condition
400V, 10A, 49Ohm, 15V
Gate Charge
48 nC
Current - Collector (Ic) (Max)
18.8 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
600 V
Current - Collector Pulsed (Icm)
30 A
Power - Max
79 W