IKD10N60RATMA1
- 型號描述:
IGBT Trench Field Stop 600 V 20 A 150 W Surface Mount PG-TO252-3
- 型號:
- IKD10N60RATMA1
- 品牌:
- Infineon Technologies
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 10
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -40°C ~ 175°C (TJ)
- Input Type
- Standard
- Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
- 2.1V @ 15V, 10A
- Supplier Device Package
- PG-TO252-3
- IGBT Type
- Trench Field Stop
- Td (on/off) @ 25°C
- 14ns/192ns
- Switching Energy
- 210µJ (on), 380µJ (off)
- Test Condition
- 400V, 10A, 23Ohm, 15V
- Gate Charge
- 64 nC
- Current - Collector (Ic) (Max)
- 20 A
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
- 600 V
- Current - Collector Pulsed (Icm)
- 30 A
- Power - Max
- 150 W