首頁 > Infineon Technologies代理商 > IDM10G120C5XTMA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IDM10G120C5XTMA1
型號描述:
Diode 1200 V 38A Surface Mount PG-TO252-2
型號:
IDM10G120C5XTMA1
品牌:
Infineon Technologies
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:13 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type
Surface Mount
Speed
No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
0 ns
Technology
SiC (Silicon Carbide) Schottky
Capacitance @ Vr, F
29pF @ 800V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io)
38A
Supplier Device Package
PG-TO252-2
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.8 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
62 µA @ 12 V