IDH12SG60CXKSA2
型號描述:
Diode 600 V 12A Through Hole PG-TO220-2-1
型號:
IDH12SG60CXKSA2
品牌:
Infineon Technologies
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-220-2
Mounting Type
Through Hole
Speed
No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
0 ns
Technology
SiC (Silicon Carbide) Schottky
Capacitance @ Vr, F
310pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io)
12A
Supplier Device Package
PG-TO220-2-1
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
2.1 V @ 12 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 µA @ 600 V