IDH12G65C5XKSA2
型號描述:
Diode 650 V 12A Through Hole PG-TO220-2-1
型號:
IDH12G65C5XKSA2
品牌:
Infineon Technologies AG
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:6 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-220-2
Mounting Type
Through Hole
Speed
No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
0 ns
Technology
SiC (Silicon Carbide) Schottky
Capacitance @ Vr, F
360pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io)
12A
Supplier Device Package
PG-TO220-2-1
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
650 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.7 V @ 12 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
190 µA @ 650 V