CY8C27443-24SXI
- 型號描述:
M8C PSOC?1 CY8C27xxx Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 16KB (16K x 8) FLASH 28-SOIC
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC
- 型號:
- CY8C27443-24SXI
- 品牌:
- Infineon Technologies
數量:
- Packaging
- Tube
- Package / Case
- 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Speed
- 24MHz
- Program Memory Size
- 16KB (16K x 8)
- RAM Size
- 256 x 8
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Data Converters
- A/D 4x14b; D/A 4x9b
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 3V ~ 5.25V