CY8C27243-24PVXIT
- 型號描述:
M8C PSOC?1 CY8C27xxx Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 16KB (16K x 8) FLASH 20-SSOP
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 20SSOP
- 型號:
- CY8C27243-24PVXIT
- 品牌:
- Infineon Technologies
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Speed
- 24MHz
- Program Memory Size
- 16KB (16K x 8)
- RAM Size
- 256 x 8
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type
- Internal
- Program Memory Type
- FLASH
- EEPROM Size
- Core Processor
- M8C
- Data Converters
- A/D 4x14b; D/A 4x9b
- Core Size
- 8-Bit
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 3V ~ 5.25V