BAS40E6327HTSA1
型號描述:
Diode 40 V 120mA Surface Mount PG-SOT23
DIODE SCHOTTKY 40V 120MA PGSOT23
型號:
BAS40E6327HTSA1
品牌:
Infineon Technologies
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type
Surface Mount
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr)
100 ps
Technology
Schottky
Capacitance @ Vr, F
5pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io)
120mA
Supplier Device Package
PG-SOT23
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 40 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 µA @ 30 V