首頁 > Infineon Technologies代理商 > 2EDL23I06PJXUMA1
影像僅供參考,以產品規格為準
2EDL23I06PJXUMA1
型號描述:
Half-Bridge Gate Driver IC Non-Inverting PG-DSO-14
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE DSO14
型號:
2EDL23I06PJXUMA1
品牌:
Infineon Technologies
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2500
起訂量:2500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Supply
10V ~ 25V
Input Type
Non-Inverting
High Side Voltage - Max (Bootstrap)
600 V
Supplier Device Package
PG-DSO-14
Rise / Fall Time (Typ)
48ns, 37ns
Channel Type
Independent
Driven Configuration
Half-Bridge
Number of Drivers
2
Gate Type
IGBT
Logic Voltage - VIL, VIH
1.1V, 1.7V
Current - Peak Output (Source, Sink)
2.3A, 2.3A