首頁 > Infineon Technologies代理商 > 2ED020I12F2XUMA1
影像僅供參考,以產品規格為準
2ED020I12F2XUMA1
型號描述:
Half-Bridge Gate Driver IC Inverting, Non-Inverting PG-DSO-36-58
IC GATE DRVR HALF-BRIDG DSO36-58
型號:
2ED020I12F2XUMA1
品牌:
Infineon Technologies
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
36-BSSOP (0.295", 7.50mm Width), 32 Leads
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Supply
13V ~ 20V
Input Type
Inverting, Non-Inverting
High Side Voltage - Max (Bootstrap)
1200 V
Supplier Device Package
PG-DSO-36-58
Rise / Fall Time (Typ)
30ns, 50ns
Channel Type
Independent
Driven Configuration
Half-Bridge
Number of Drivers
2
Gate Type
IGBT
Logic Voltage - VIL, VIH
1.5V, 3.5V
Current - Peak Output (Source, Sink)
2A, 2A