MDM-21PCBRP-L56-A174
- 型號描述:
21 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
CONN MICRO-D PLUG 21POS R/A
- 型號:
- MDM-21PCBRP-L56-A174
- 品牌:
- ITT Cannon, LLC
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Connector Style
- D-Type, Micro-D
- Connector Type
- Plug, Male Pins
- Number of Positions
- 21
- Number of Rows
- 2
- Mounting Type
- Panel Mount, Through Hole, Right Angle
- Shell Size, Connector Layout
- 0.050 Pitch x 0.100 Row to Row
- Contact Type
- Signal
- Flange Feature
- Mating Side, Female Screwlock (2-56)
- Termination
- Wire Leads
- Primary Material
- Metal
- Shell Material, Finish
- Aluminum, Nickel Plated, Electroless
- Contact Finish
- Gold
- Contact Finish Thickness
- Ingress Protection
- Material Flammability Rating
- Current Rating (Amps)
- 3A