首頁 > ITT Cannon代理商 > CIR08CFZ-32-22P-F80-T54
影像僅供參考,以產品規格為準
CIR08CFZ-32-22P-F80-T54
型號描述:
54 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
標準環形連接器
型號:
CIR08CFZ-32-22P-F80-T54
品牌:
ITT Cannon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:10 倍增量:1
Connector Type
Plug, Male Pins
Number of Positions
54
Shell Size - Insert
32-22
Shell Size, MIL
Mounting Type
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Mounting Feature
Termination
Crimp
Fastening Type
Bayonet Lock
Orientation
N (Normal)
Primary Material
Metal
Shell Material
Aluminum
Shell Finish
Black Painted
Contact Finish - Mating
Gold
Color
Black
Ingress Protection
Environment Proof
Material Flammability Rating
Features
Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
Shielding
Current Rating (Amps)
13A
Voltage Rating
500VAC, 700VDC
Cable Opening
0.921" ~ 1.250" (23.39mm ~ 31.75mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C