首頁 > ITT代理商 > CA3106E18-10P-B-F80
影像僅供參考,以產品規格為準
CA3106E18-10P-B-F80
型號描述:
10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
型號:
CA3106E18-10P-B-F80
品牌:
ITT
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Features
Backshell, Coupling Nut
Connector Type
Plug, Male Pins
Color
Olive Drab
Voltage Rating
200VAC, 500VAC/ 250VDC, 700VDC
Current Rating (Amps)
22A
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Shielding
Shielded
Number of Positions
10
Orientation
N (Normal)
Shell Size - Insert
18-10
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Fastening Type
Reverse Bayonet Lock
Termination
Crimp
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Cable Opening
0.575" (14.60mm)