首頁 > ITT Cannon代理商 > CA3106E16-11P-B-A241
影像僅供參考,以產品規格為準
CA3106E16-11P-B-A241
型號描述:
圓密爾規格連接器 CA Bayonet / VG95234 Connectors
型號:
CA3106E16-11P-B-A241
品牌:
ITT Cannon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:100 倍增量:1
Packaging
Bag
Features
Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, Strain Relief
Connector Type
Plug, Male Pins
Color
Gray
Voltage Rating
50VAC, 75VDC
Current Rating (Amps)
41A
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Shielding
Unshielded
Number of Positions
2
Orientation
N (Normal)
Shell Size - Insert
16-11
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Fastening Type
Reverse Bayonet Lock
Termination
Crimp
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Cable Opening
0.433" (11.00mm)