CA3106E16-11P-B-A240
- 型號描述:
2 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
CA-B 2C 2#12 PIN INLINE PLUG
- 型號:
- CA3106E16-11P-B-A240
- 品牌:
- ITT Cannon, LLC
數量:
- Packaging
- Bag
- Features
- Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, Strain Relief
- Connector Type
- Plug, Male Pins
- Color
- Blue, Gray
- Voltage Rating
- 50VAC, 75VDC
- Current Rating (Amps)
- 41A
- Mounting Type
- Free Hanging (In-Line)
- Shielding
- Unshielded
- Number of Positions
- 2
- Orientation
- N (Normal)
- Shell Size - Insert
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Fastening Type
- Reverse Bayonet Lock
- Termination
- Crimp
- Ingress Protection
- IP67 - Dust Tight, Waterproof
- Cable Opening
- 0.433" (11.00mm)