首頁 > ITT Cannon, LLC代理商 > CA3106E16-11P-B-15-A240
影像僅供參考,以產品規格為準
CA3106E16-11P-B-15-A240
型號描述:
2 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
CA-B 2C 2#12 PIN INLINE PLUG
型號:
CA3106E16-11P-B-15-A240
品牌:
ITT Cannon, LLC
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bag
Features
Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, Strain Relief
Connector Type
Plug, Male Pins
Color
Blue, Gray
Voltage Rating
50VAC, 75VDC
Current Rating (Amps)
41A
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Shielding
Shielded
Number of Positions
2
Orientation
N (Normal)
Shell Size - Insert
16-11
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Fastening Type
Reverse Bayonet Lock
Termination
Crimp
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Cable Opening
0.433" (11.00mm)