CA3100E24-28P-B-02-05
- 型號描述:
24 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp
CONN RCPT W/PIN 24POS
- 型號:
- CA3100E24-28P-B-02-05
- 品牌:
- ITT Cannon, LLC
數量:
- Packaging
- Bulk
- Features
- Backshell, Cable Clamp
- Connector Type
- Receptacle, Male Pins
- Color
- Olive Drab
- Voltage Rating
- 200VAC, 250VDC
- Current Rating (Amps)
- 22A
- Mounting Type
- Panel Mount
- Shielding
- Unshielded
- Number of Positions
- 24
- Orientation
- N (Normal)
- Shell Size - Insert
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Fastening Type
- Reverse Bayonet Lock
- Termination
- Crimp
- Ingress Protection
- IP67 - Dust Tight, Waterproof
- Cable Opening
- 0.843" (21.40mm)