首頁 > IRISO USA Inc.代理商 > IMSA-13065B-2-20Y900
影像僅供參考,以產品規格為準
IMSA-13065B-2-20Y900
型號描述:
Connector Header Surface Mount, Right Angle 20 position 0.079" (2.00mm)
HEADER SMT RA 20POS KEY-A
型號:
IMSA-13065B-2-20Y900
品牌:
IRISO USA Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:300 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Solder Retention
Connector Type
Header
Voltage Rating
Current Rating (Amps)
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Number of Positions
20
Number of Rows
2
Style
Board to Board or Cable
Operating Temperature
Contact Type
Male Pin
Fastening Type
Locking Ramp
Number of Positions Loaded
All
Termination
Solder
Ingress Protection
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Contact Material
Copper Alloy
Insulation Color
Black
Pitch - Mating
0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating
Tin
Contact Finish Thickness - Mating
39.4µin (1.00µm)
Contact Finish - Post
Tin
Contact Shape
Square
Contact Length - Post
Insulation Height
0.366" (9.30mm)
Shrouding
Shrouded - 4 Wall
Overall Contact Length
Insulation Material
Polyphenylene Sulfide (PPS)
Row Spacing - Mating
0.098" (2.50mm)