首頁 > IPEX Connectors代理商 > 20526-015E-01
影像僅供參考,以產品規格為準
20526-015E-01
型號描述:
15 Position FFC, FPC Connector Contacts, Top 0.020" (0.50mm) Surface Mount, Right Angle
型號:
20526-015E-01
品牌:
IPEX Connectors
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:36 倍增量:1
Flat Flex Type
FFC, FPC
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Connector/Contact Type
Contacts, Top
Number of Positions
15
Pitch
0.020" (0.50mm)
Termination
Solder
FFC, FCB Thickness
0.30mm
Height Above Board
0.094" (2.40mm)
Locking Feature
Auto Lock
Cable End Type
Notched
Contact Material
Phosphor Bronze
Contact Finish
Gold
Housing Material
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Actuator Material
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Features
Solder Retention
Voltage Rating
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C