XMC4700F144K1536AAXQMA1
- 型號描述:
ARM? Cortex?-M4 XMC4000 Microcontroller IC 32-Bit 144MHz 1.5MB (1.5M x 8) FLASH PG-LQFP-144-24
- 型號:
- XMC4700F144K1536AAXQMA1
- 品牌:
- INFINEON
- 交期:
- 7-12工作天
數量:
- DigiKey Programmable
- Not Verified
- Core Processor
- ARM® Cortex®-M4
- Core Size
- 32-Bit
- Speed
- 144MHz
- Connectivity
- CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I2C, LINbus, MMC/SD, SPI, UART/USART, USB OTG, USIC
- Peripherals
- DMA, I2S, LED, POR, Touch-Sense, WDT
- Number of I/O
- 119
- Program Memory Size
- 1.5MB (1.5M x 8)
- Program Memory Type
- FLASH
- EEPROM Size
- RAM Size
- 276K x 8
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 3.13V ~ 3.63V
- Data Converters
- A/D 32x12b; D/A 2x12b
- Oscillator Type
- External
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)