IRF100B202
型號描述:
N-Channel 100 V 97A (Tc) 221W (Tc) Through Hole TO-220AB
型號:
IRF100B202
品牌:
INFINEON TECHNOLOGIES
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
FET Type
N-Channel
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
97A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
8.6mOhm @ 58A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 150µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
116 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
4476 pF @ 50 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
221W (Tc)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)