IPT60R037CM8XTMA1
- 型號描述:
N-Channel 600 V 70A (Tj) 390W (Tc) Surface Mount PG-HSOF-8-2
- 型號:
- IPT60R037CM8XTMA1
- 品牌:
- INFINEON
- 交期:
- 10-15工作天
- 原廠包裝量:
- 2000
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 8-PowerSFN
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- FET Type
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 70A (Tj)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 37mOhm @ 27A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 390W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4.7V @ 680µA
- Supplier Device Package
- PG-HSOF-8-2
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 600 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 79 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 3458 pF @ 400 V